Jdi na obsah Jdi na menu
 


12 rad na očišťění organismu

Nabízíme Vám 10 rad na očištění organismu.

 
Nabízíme Vám 10 rad na očištění organismu.

Chtěli byste zbavit svůj organismus od odpadu abyste byli hezčí, zdravější a hubenější? Nabízíme Vám 10 rad na očištění organismu.

Toxiny jsou všude kolem nás. Dokážete si vůbec představit, že kolik jich přijímáme během dne prostřednictvím potravy a ze životního prostředí? Je dokázáno, že tlusté střevo dospělého člověka může obsahovat pět kilogramů, někdy i více, nestrávených zbytků potravy.

1.   Během očisty organismu dodržujte pitný režim. Pijte dostatečné množství čisté nechlorované vlažné vody. Můžete si připravit také nápoj, který je třeba vypít nalačno. Připravíte si ho z 2 dl vlažné vody, 2 kávových lžiček jablečného octa, 1 kávové lžičky medu.

2.   Vyhýbejte se těmto potravinám: uzeniny, červené maso, vnitřnosti, smažená jídla, vajíčka, rafinovaný cukr a mléko. Nejvhodnější je konzumace sezónní zeleniny. Abyste zbytečně nezatěžovaly organismus, potravu dobře žvýkejte, čímž pomůžete správnému trávicímu procesu.

3.   Jezte dostatečné množství vlákniny, která se nachází v rostlinné potravě, jako jsou například luštěniny, obiloviny, ořechy, ovoce a zelenina. Vláknina udržuje střeva v pohybu, díky čemuž působí proti vzniku rakoviny tlustého střeva, zácpy a polypů. Nazývá se střevním kartáčem, protože důkladně vyčistí nahromaděný odpad ve střevech.

4.   Konzumujte lněná semínka. Díky mnoha účinným látkám pomáhají odstranit chronickou zácpu, napomáhají správné peristaltice střev. Lněné semínka třeba před konzumací najemno rozemlít, můžete 1-2 lžíce smíchat s jogurtem nebo s tvarohem. Rozemelte vždy jen tolik, kolik zkonzumujete.

5.   Vyčistěte si tlusté střevo, aby se mohl organismus zbavit jedovatých látek. Doporučuje se to zejména pokud trpíte chronickou zácpou, plynatostí, nadváhou, únavou, bolestmi hlavy, častým nachlazením, hemeroidy a vydutým břichem. K zahuštění střeva dochází nedostatečnou konzumací vlákniny.

6.   Pravidelně se pohybujte, zabráníte tím pronikání toxických látek do organismu a hromadění odpadu ve střevě. Pravidelný pohyb pomáhá při poruše peristaltiky střev, která může způsobit i zácpu.

7.   Konzumujte dostatek zelených potravin, které čistí po celý rok. Nejlepší a nejznámější je zelená řasa chlorella, jejíž účinky jsou nejvíce prozkoumány. Tato řasa příznivě působí na imunitu, čistí, pomáhá odstraňovat toxiny ze střeva, obnovuje střevní mikroflóru, díky obsahu chlorofylu má vynikající dezinfekční účinky (dokáže zničit kvasinky, plísně a mnohé jiné bakterie). Chlorella podporuje činnost srdce a tvorbu červených krvinek. Doporučuje se užívat nalačno ve formě tablet, zapitím dostatečným množstvím vody, nejlépe ráno. Její dávkování třeba rozpočítat podle tělesné hmotnosti.

8.   Vyzkoušejte monodietu, která je také jednou z možností, jak vyčistit organismus. Tato dieta je založena na konzumaci jednoho druhu ovoce, zeleniny, ovocných nebo zeleninových šťáv. Pokud si vyberete ovoce, tak se řiďte podle vašeho tělesného typu. Pokud máte pomalý metabolismus konzumujte hrušky nebo jablka. Pokud máte rychlý metabolismus nejvhodnější jsou hruška, jablko, kokos, hrozny nebo meloun. Pokud máte proměnlivé chutě konzumujte hrušky, broskve, hroznovou šťávu, fíky nebo banány.

9.   Používejte čerstvý kořen zázvoru, který můžete přidávat do pokrmů. Zázvor má mnohé pozitivní účinky na zdraví. Zvyšuje imunitu, zlepšuje prokrvení, podporuje trávení a odstraňuje jedovaté látky z organismu. Také stimuluje chuť k jídlu, podporuje tvorbu slin a trávicích šťáv a urychluje metabolismus živin. Zabraňuje nadměrné tvorbě plynů a tlumí střevní křeče. Ze zázvoru můžete připravit i čaj, nastrouháte max. 4 g kořene, zalijete horkou vodou a necháte vyluhovat. Můžete jej popíjet celý den.

10.  Pečujte o doplňování prospěšných bakterií. Každý člověk má jedinečnou mikroflóru. V tlustém střevě se nachází přibližně 400 různých druhů bakterií, které tvoří střevní mikroflóru, v žaludku a v tenkém střevě je jich o něco méně. Prospěšné bakterie, zejména probiotika (bakterie mléčného kvašení) se nacházejí zejména v kyselo-mléčných výrobcích, kysaném zelí, ale můžete si je koupit v lékárně jako doplněk stravy.

http://www.detoxikace-organismu.info/blog/prispevek/nabizime-vam-10-rad-na-ocisteni-organismu