Jdi na obsah Jdi na menu
 


O čase a smyslu-světový kongres démonů

996582_503124776436124_151678551_n.jpgO ČASE A SMYSLU 
Satan svolal celosvětový kongres démonů. A v úvodním projevu řekl:

  
"Naše situace se zdá být prekérní. Lidé si nastavěli množství kostelů, chrámů, mešit a templů, aby měli kam před námi utíkat. Mají také mnoho moudrých knih - některé z nich i svaté - a dokáží z nich poznávat pravdivou a smysluplnou cestu pro svůj život. My tomu nedokážeme zabránit! Naše věc se z dá být ztracena..." 
  
"Co tedy máme dělat?" volali démoni. 
  
"Nebraňte jim v tom, čemu zabránit nedokážete, 
ale připravte je o čas", pokračoval Satan," aby prostě 
neměli čas na podstatné věci. 
Snažte se, aby byli stále zaneprázdněni nedůležitými 
prkotinami; vymyslete spoustu možností, jak zaměstnat jejich myšlení. 
Pokoušejte je, aby utráceli a půjčovali si peníze, aby kvůli tomu v 
práci trávili víc a víc času, aby pracovali sedm dní v týdnu a nejméně dvanáct hodin denně, a to všechno proto, aby si mohli kupovat zbytečnosti. 
Přidejte jim k tomu vědomí vlastní důležitosti a nepostradatelnosti; říkejte jim: "Kdo to zachrání, když ne ty? Nikdo to nedokáže tak dobře udělat jako ty!" 
  
Budou pracovat ještě víc a o pracovních věcech budou přemýšlet ve dne i v noci. Zabraňte jim trávit čas s partnery, zabraňte jim věnovat se dětem. Jejich rodiny se rozpadnou a jejich domovy přestanou být útočištěm před pracovním shonem. 
Lákejte je, aby měli doma pořád puštěné rádio, televizi nebo počítač. Dohlédněte, aby v každém obchodě a v každé restauraci pořád vyhrávala hudba. 
Nuťte je, aby si v každou volnou chvíli strkali sluchátka do uší a ohlušovali si hlavy, aby si i na cestách v autě pořád něco hlučného pouštěli. 
Dbejte, aby měli u ruky vždycky množství časopisů a novin. Dvacet čtyři hodin denně na ně útočte zbytečnými a hloupými zprávami. Kolem silnic nastavte billboardy, aby je vyrušovaly při řízení. 
Jejich schránky naplňte reklamami, katalogy, nabídkami slev a služeb zdarma. 
V časopisech a v televizi jim pořád ukazujte štíhlé modelky a svalnaté modely, aby začali věřit, že tohle je krása,a znechutili si své protějšky. Postarejte se, aby byli každý večer tak unavení, aby se nemohli milovat. 
Veďte je k tomu, aby i při odpočinku byli nezřízení, aby se z cest a z rekreací vraceli vyčerpaní. 
Braňte jim chodit do přírody, vymýšlejte pro ně spoustu možností "aktivního" odpočinku v zábavních parcích, v multikinech a v hledištích stadionů. 
Hlavně je stále a bez oddechu zaměstnávejte! 
To jim naprosto zabrání slyšet hlas moudrosti, který je tichý a nevtíravý." 
  
Démoni se po Satanově projevu rozletěli po světě a od té chvíle horlivě pracují přesně podle šéfových instrukcí...