Jdi na obsah Jdi na menu
 


Teal Scott-Jak mohu být produktivnější?

Jak být produktivnější (tipy k úspěchu) – Teal Scott

www.youtube.com/watch

Zdravím všechny.

Tento týden jsem vybrala otázku: “Jak mohu být produktivnější?”

Produktivita se v naší společnosti stala závislostí. Přebírá místo, kde by měla být sebeúcta. Ale když budeme naši sebeúctu stavět na tom, co děláme, tak se budeme snažit udělat co nejvíce. A to vede k vyčerpávajícímu životu. Skutečná produktivita by měla být pouze výsledkem inspirace. Když jsme inspirováni, tak jsme snadno produktivní.

Manifestace a uskutečnění je rychlým a přirozeným vedlejším produktem bytí v proudu tvorby. Tvorba je výsledkem inspirace. Inspirace zajišťuje, že každý náš čin je podpořen vesmírnou energií. Té samé energie, která tvoří světy. Otázkou tedy není, jak se stát produktivnější, ale jak budu více inspirován. Inspirace přirozeně přichází, když si sobě umožníte jít ve směru svého štěstí. Většina lidí si myslí, že tohle už dělá, ale ve skutečnosti to není pravda.

Myslím tím tohle:
Myslíte si, že určitá suma peněz vás udělá šťastnými, tak si seženete práci, kterou nemáte rádi, s přesvědčením, že peníze z té práce vám zajistí budoucí štěstí. Ve skutečnosti jste se vzdali svého nynějšího štěstí za příslib potencionálního štěstí v budoucnosti. To je ale naprostý opak směřování ve směru štěstí.

Mít peníze, a mít jich kolik jich chcete, je naprosto oprávněná touha, ale pokud pro získání těch peněz pracujete v práci, kterou nenávidíte, tak se vzdáváte svého nynějšího štěstí za příslib budoucího štěstí. A tím se vzdalujete od proudu energie zdroje. Budete se cítit bez energie a bez vášně.

Pokud chcete pocítit inspiraci, tak si musíte umožnit dělat to, co vás dělá šťastnými, a to, u čeho se cítíte nadšení. A pokud ještě nevíte, co to je, tak musíte zkoušet, než zjistíte, co to je. Když budete cítit ve vašem životě vášeň, tak se vaše úroveň produktivity automaticky zvýší. Vášeň je výsledkem směřování ve směru vašeho štěstí.

Takto umožníte vesmírné energii, aby proudila vaší bytostí do takové míry, že budete schopni věci tvořit. Produktivita je díky vášni snadná. I když vyvinete nějakou námahu, tak se u toho cítíte dobře a ne špatně.

Zde je pár tipů, které vám pomohou k vyšší produktivitě.

1. Nečekejte na dokonalý čas a podmínky jít do akce. Nejproduktivnější lidé chápou hodnotu bezprostřednosti. Pokud si tvoříte svoji realitu, proč byste měli čekat, až se změní vnější podmínky, abyste mohli vytvořit to, co chcete? Jednat okamžitě má obrovskou hodnotu. Nemusíte předem všeho vědět. Ani nemůžete, celý život se učíme. Budete se učit za pochodu. Nejdůležitější a zároveň nejtěžší krok k vyšší produktivitě je začít, ať už je to cokoliv, co plánujete začít.

2. Myslete ve velkém. Stanovte si velké cíle, které jsou daleko v budoucnosti a které jsou obrovské. Musíte mířit co nejvýše. A to z tohoto důvodu: Pokud budete mířit vysoko, tak i když ten cíl nedosáhnete, tak dosáhnete daleko více, než co se vám kdy zdálo. A to jen když směřujete vysoko.

Dovolte mi to vysvětlit. Můžeme si to představit z pohledu skokana do dálky. Pokud si skokan stanoví cíl doskočit 9 metrů, tak má menší pravděpodobnost toho dosáhnout, protože jeho mysl vnímá tuto délku jako těžko dosažitelnou. Pokud si ale stanoví cíl doskočit 10,6 m, tak jeho mozek automaticky podcení každé nižší číslo. A protože je zaměřen na tu vyšší vzdálenost, tak má větší pravděpodobnost bez problémů doskočit 9 metrů nebo více a tím pádem stanovit nový světový rekord.

3. Zbavte se rozptylovacích faktorů. Vypněte televizi, přestaňte hrát videohry a nenechte se rozptylovat facebookem a spoustou věcí na internetu. Rozptýlení je v dnešním světě všude kolem. Ale pokud se necháte rozptýlit, tak mrháte čas. Mrháte časem, který byste mohli využit produktivněji. Pracovat na svých cílech a své vizi.

4. Než půjdetes pát, napište si vše, co chcete další den zvládnout. Další den si danou věc po jejím dokončení vyškrtněte ze seznamu. Tímto dosáhnete dvou věcí. Za prvé budete organizovaní. Organizace času vám pomůže efektivně strukturovat váš čas. A za druhé, jak uvidíte ty věci na seznamu odškrtnuté, tak se budete cítit produktivní. A pokud něco víte o zákonu přitažlivosti, tak čím produktivněji se cítíte, tím produktivnější budete.

5. Přestaňte s multitaskingem. Lidé toho stejně nejsou schopni. Vyberte si jednu věc, kterou chcete dosáhnotu a dokončete ji až do konce, než si vyberete další úkol.

6. Rozeberte vaše velké cíle do menším kroků a tyto kroky rozeberte na ještě menší kroky. Při práci na projektu máme tendenci si na sebe uvalit spoustu věcí. Sama to znám. Způsob, jak to překonat, je přestat se dívat na celé schodiště. To děláme, když si stanovíme cíl. Díváme se na celé schodiště namísto, abychom se dívali na první schod před námi. Když se přestaneme dívat na celé schodiště, a budeme se zaměřovat na jednotlivé kroky před námi, tak se na konci celého schodiště ocitneme velmi rychle.

7. Starejte se o své tělo cvičením, dostatkem spánku a konzumací zdravých jídel. Pohybem těla snižujete stres a máte jasnější mysl. Možná si to protiřečí, ale když cvičíte, tak vaše energie stoupá, a tak bude jednoduší dokončit vaše úkoly. Když spíte, tak umožňujete svému tělu se dobít a restartovat. Tím pádem budete mít více energie na práci. Představte si, že by profesionální sprinter nespal celou noc a další den se pokusil zaběhnout závod. Neměl by dost energie. To je to samé, co očekáváte od své mysli. Vaše mysl potřebuje čas na dobití. A konzumace zdravých jídel umožní vašemu tělu a mysli vás ve vaší práci podpořit. Jedná se o stavební kameny vašeho těla. Když jíte nezdravě a sporadicky, tak vaše produktivita klesá.

8. Tento tip je nejdůležitější ze všech. Jedná se o spirituální pojetí produktivity. Jde o nejvyšší a nejlepší využití vašeho času. Jde o to, že si organizujete čas podle nejvyššího využití vašeho času a podle nejlepšího využití. Mějte na vědomí, že nejvyšší a nejlepší využití vašeho času se neustále mění. Někdy to může být zábava, někdy práce. Musíme umět rozlišit, jaké jsou naše priority pro daný okamžik, abychom svou energii využívali co nejefektivněji. Vytvořte si návyk pokládat si pravidelně tuhle otázku:

Jaké je nyní nejvyšší a nejlepší využití mého času?

Pokládejte si tuhle otázku po celý den. Používejte ji na organizaci svých úkolů z pohledu nejvyšší priority v daném momentě. Můžete ji použít na organizaci seznamu, který si píšete. Pokud sedíte a sledujete televizi nebo se ocitnete v situaci rozptýlení, položte si tuto otázku. Položte si tuto otázku po dokončení úkolu. Nenechte se ale oklamat. Když jsme k sobě upřímní, tak je někdy nejvyšší a nejlepší využití našeho času to, že si dáme pauzu.

V mojí komunitě je tato otázka součástí našeho každodenního života. Je to projev ocenění za samotný život. Slouží k uctění tohoto života do míry, do které jsem k životu zavázána a do míry, že použiju své dary a budu si co nejvíce užívat každou hodinu svého života. Jedná se o hluboký spirituální závazek. A to ve formě jednoduché otázky. Když jsem si začala denodenně pokládat tuto otázku, moje produktivita rapidně vzrostla.

Učím vás tento tip ne proto, že je to dobrý nápad, ale z roků vlastní zkušenosti. Přiznejme si to – všichni chceme být, mít a dělat víc. Tento podnikavý duch je součástí lidské zkušenosti. Je to krásná touha pokud si neříkáme, že nejsme dost dobří s tím co právě teď máme, čím jsme a co děláme. Produktivita je přirozený vedlejší produkt inspirace. A inspirace je výsledkem následování vaší radosti a děláním toho, z čeho jste nadšení.

Abych to zkrátila:

Zjistěte, co vás baví, tím, že si dovolíte vyjít ve směru vašeho štěstí. A poté nebudete potřebovat žádné tyto tipy. Inspirace bude vámi proudit tak lehce, že svou tvorbu nezadržíte, ani kdybyste chtěli. A kroky, které povedou k uskutečnění dané tvorby, se sami o sebe postarají.

Přejí vám krásný týden.